Päevatoimetaja:
Sander Silm
Saada vihje

Ansip arutas Tšiili ja Argentina presidendiga IT-alast koostööd

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Raul Sulbi
Copy
Peaminister Andrus Ansip Brüsselis 1. märtsil 2009.
Peaminister Andrus Ansip Brüsselis 1. märtsil 2009. Foto: SCANPIX

Peaminister Andrus Ansip kohtus Tšiili pealinnas Santiagos nädalavahetusel aset leidnud Euroopa Liidu, Ladina-Ameerika ja Kariibi mere riikide ühenduse tippkohtumisel Tšiili ja Argentiina presidendiga, arutades põhjalikumalt infotehnoloogiaalase koostöö võimalusi.

Argentiina president Cristina Fernández de Kirchner kinnitas huvi koostöö vastu Eestiga just e- lahenduste arendamisel, mida peaminister Ansip arutas ka reedesel kohtumisel Buenos Aireses Argentiina planeeringuminister Julio de Vidoga.

Huvist Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia lahenduste vastu räägiti ka Tšiili presidendi Sebastián Piñeraga ning sellest oli ajendatud ka esmaspäeva hommikul toimunud peaministri ja Tšiili tehnoloogia valdkonna esindajate ja ettevõtjate kokkusaamine, kus osales üle 20 info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ettevõtte.

Peaminister Ansip andis põhjaliku ülevaate erinevatest e-lahendustest Eestis, sealhulgas e-pangandusest, e-maksuametist, e-koolist, e-tervishoiust, e-valimistest jne. Ta märkis, et Eesti ja Tšiili ettevõtluskeskkonna, samuti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektori vahel on palju sarnasusi ning koostööpartnerite leidmise vastu on mõlemal poolel konkreetne huvi.

«Eesti on saanud tuntuks kui e-riik tänu infotehnoloogia lahenduste väga ulatuslikule kasutusele ettevõtluses, valitsemises ja kodanike igapäevaelus,» rõhutas Ansip. «Digitaalsed lahendused pakuvad kiireid, lihtsaid ja mugavaid võimalusi ning kokkuvõttes ka majanduslikku kokkuhoidu.»

Andrus Ansip rõhutas, et üha uute IT-lahenduste loomise aluseks on ühiskonna ootused. «Avalik surve on kõige olulisem tegur,» kinnitas Ansip. «Kodanikud ootavad, et avalikke teenuseid pakutakse internetis. Kogemus näitab, et IT-lahendused teevad kõigi elu mugavamaks.»

Ansip lisas, et e-teenuste kiire levik on andnud IT-sektorile Eestis tugeva impulsi ning nüüd otsivad Eesti ettevõtted uusi partnereid ja turge väljaspool kodumaad. «Me ootame teie riikide IT-ettevõtteid ning -ettevõtjaid Eestisse uute, innovatiivsete ühisprojektide elluviimiseks,» ütles Eesti valitsusjuht. «Ma tõesti loodan, et mõni teist leiab võimaluse koostööks mõne Eesti ettevõtjaga. Te olete Eestis väga oodatud.»

Teadus, innovatsioon ja tehnoloogia oli ka üks põhiteeemadest, mis leidis rõhutamist Euroopa Liidu, Ladina-Ameerika ja Kariibi mere riikide ühenduse seitsmenda kohtumise lõpus allkirjastatud poliitilises ühisavalduses. Nn Santiago deklaratsioon kajastab ühiseid väärtusi ja seisukohti ning annab suuna edasisele omavahelisele strateegilisele partnerlusele.

Tippkohtumisel avaldas peaminister Andrus Ansip kaastunnet Brasiilia välisminister Antonio Patriotale seoses traagilise tuleõnnetusega, mis toimus pühapäeva varahommikul Brasiilia lõunaosas asuvas Santa Maria linnas.

Tagasi üles