Pere ostis korteri 2,7 miljoni krooniga, vibratsiooni pärast hindas korteri väärtuseks 1,9 miljonit krooni. Kohtusse läksid omanikud aga nõudega 100 000 krooni ehk 6300 eurot.
«Vastaspoolel puudus igasugune tahe kokku leppida,» põhjendas Kruus kohtu poole pöördumist.
Vahemärkusena olgu öeldud, et kui palusin reedel Kogeri ehituskontsernil asja kommenteerida, siis teatati, et ainus ehitusfirma töötaja, kes võiks ja oskaks vastata, on välismaal.
Kohtule teatas Koger Kinnisvara, et korteri hinda ei ole põhjust alandada ning et korteriomanikud peaks kahjunõude esitama müra tekitajale ehk õmblusvabrikule.
«Hageja eesmärk näib olevat saada hüvitist korteri turuhinna üldise languse eest,» teatasid Kogeri advokaadid kohtule.
Karma märkis, et Kogeri ehitusfirma reklaamis hoonet kui endisesse tööstuspiirkonda ehitatavat hoonet. Kohtus teatasid Koger Kinnisvara advokaadid, et noor pere oli ise rumal, kui tööstuspiirkonda korteri ostis, ja reklaambukleti lubadused pole firmale siduvad.
Möödus veel kaks aastat ootamist ja kohtuistungeid ning 2011. aasta detsembris leidis Harju maakohus, et probleemi eest vastutab Koger Kinnisvara. Kohus mõistis välja nõutud hüvitise ja kohtukulud.
Kohus leidis, et norme ületav müra on kohtus tõendatud ja see oli nii juba korteri müügi ajal.
Koger ei jätnud jonni ja kaebas asja edasi ringkonnakohtusse, aga kaotas ka seal. Mullu novembris jõudis ka riigikohus otsusele, et hinna alandamine on põhjendatud.
Puänt on aga selles, et kuigi kohus on otsuse langetanud, pole Koger Kinnisvara siiani sentigi tasunud. Kui täpne olla, siis kümme eurot õnnestus kohtutäituril nende arvetelt leida.