P, 27.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Praxise analüütik: turg pole piisavalt likviidne, et kinnisvarapension toimiks

Kaja Koovit
, majandustoimetuse juhataja
Praxise analüütik: turg pole piisavalt likviidne, et kinnisvarapension toimiks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Andres Võrk
Andres Võrk Foto: Peeter Langovits

Eesti kinnisvaraturg pole piisavalt likviidne selleks, et sotsiaalminister Taavi Rõivase välja pakutud idee kinnisvarapensionist edukalt realiseeruks, leiab Praxise analüütik Andres Võrk.

«Arvan, et see on huvitav idee ja kindlasti väärt diskuteerimist. Kuid siiski mulle tundub, et Eesti väiksust ja hajusat elamist arvestades, poleks kinnisvaraturg niivõrd likviidne, et see toimiks,» vahendavad ERR Uudised Võrgu intervjuud Vikerraadiole.

«Et finantsasutused ise söandaksid pakkuda maapiirkondades elavatele inimestele seda, et nad ostavad kinnisvara ära. Või pakuvad nad selle kinnisvara eest väga madalat hinda, seega reaalne kasu oleks sellest inimestele väga väike,» lisas ta.

Sotsiaalminister Taavi Rõivas tõi 18.detsemril Postimehe intervjuus välja ka varem diskussioone tekitanud teema, et pensionäridel võiks olla sarnaselt mujal maailmas levinuga nn kinnisvarapension ehk pensionilisa pensionäri oma kinnisvara tagatisel.
 

Tagasi üles