T, 28.11.2023

Obama hoiatas uue majanduskriisi eest

BNS
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Barack Obama
Barack Obama Foto: SCANPIX

USA president Barack Obama hoiatas esmaspäeval uue majanduskriisi eest ja ütles, et kui kongressi vabariiklased ei nõustu USA võlalae tõstmisega, ootab rahvusvahelisi aktsiaturge kaos.

«On vastutustundetu isegi mängida mõttega, et Ühendriigid ei tasu oma arveid, see on absurdne,» ütles Obama pressikonverentsil, millega tähistati tema esimese ametiaja lõppu.

Nädala pärast uut ametiaeg alustav demokraadist president lubas olla kompromissialdis, kuid märkis, et «Ameerika ei saa endale lubada kongressis veel üht arutelu, kas tasuda arved, mis juba kuhjunud on».

USA saavutas jaanuari alguses seadusega lubatud laenulimiidi ehk 16,4 triljonit dollarit. Nüüd on kongressil veebruari lõpuni aega, et võlalage tõsta ja võimaldada valitsusel rohkem laenata või vastasel juhul ei tule valitsus oma finantskohustustega toime.

Kongress on lõhenenud vabariiklaste enamusega esindajatekoja ja demokraatide kontrollitava senati vahel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles