Mitmed kauplejad kasutasid taatlemata mõõtevahendeid

Berit-Helena Lamp
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Lauri Kulpsoo

Tarbijakaitseamet kontrollis möödunud aastal mõõtevahendite taatlemist tööstuskaupu müüvates kauplustes ja teenindusettevõtetes 74 korral. Rikkumisi esines 30 protsendil juhtudest, mis on mullusega võrreldes oluliselt suurem (aasta tagasi oli rikkumisi 15 protsenti).

Kontrollitud mõõtevahendite hulgas olid erinevate poodide ja pesumajade kaalud ning kangakaupluste mõõtevahendid. Peamiseks rikkumiseks osutus mõõtevahendi taatlemata jätmine. Mõnedel juhtudel puudusid ettevõtjal taatlust tõendavad dokumendid ning mõned taatluskleebised ei olnud loetavad.

Kaks kõige ekstreemsemat rikkumist avastasid inspektorid pesumajadest. Ühes Harjumaa pesumajas kaaluti riideid vene-aegse roostes kaaluga, mille alusel arvutati teenuse osutamise hind. Ühes Tallinna pesumajas aga kaaluti pesu elektronkaaluga, mida oli viimati taadeldud 10 aastat tagasi ehk 2002. aastal.

Kaubandustegevuse seaduse alusel on kauplejal  kohustus tagada arveldamise õigsus ja mõõtmise täpsus ning seda saab teha ainult taadeldud mõõtevahendiga. Kehtivat taatlust tõendab kleebis ja plomm. Kuigi need ei pea olema tarbijale nähtaval kohal on tal kahtluse korral siiski õigus paluda müüjal näidata selle olemasolu.

Ettevõtjad, kelle mõõtevahendid ei vastanud nõuetele, on tänaseks need puudused kõrvaldanud. Tarbijakaitseamet jätkab sarnaste kontrollide tegemist ka sel aastal.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles