Tulemuseks on see, et tuhanded kaitsetud kodanikud jäävad USA-Vene suhete pantvangidena Venemaa orbudekodude elanikeks, mille tingimused on tihtilugu õõvastavad.
On selge, et Kreml katsub käesolevaga kõikidele selgeks teha, et USA eeskuju järgimine ei ole soovitav. Kuid keegi ei tohi lasta end araks teha – sest tegelikult näitab Moskva reaktsioon, et meede tabas märki.
Paljudel Vene ametnikel on Läänes kinnisvara, nad reisivad edasi-tagasi ning läkitavad oma lapsi sinna õppima. Seega on viisakeeld ja varade külmutamine vähemalt esmapilgul usutavate (nn prima facie) tõendite olemasolul inimõiguste rikkumiste või kriminaaljuhtumite vallas üks ülimalt efektiivne sanktsioon.
Seda enam, Magnitski juhtum on karjuv ja ülinahaalne, hästi dokumenteeritud ning kujutab endast putinismi pimedat poolt pähklikoores. Maksuametnikud kasutasid investeerimisfondi, mille asutaja müstilistel põhjustel Venemaa ukse taha jäeti, varastamaks riigilt 230 miljonit dollarit. Kui fond varguse avastas ja oma tõendid väljakäis, ei esitanud võimud süüdistust ühelegi asjaosalisele. Selle asemel arreteerisid nad juhtumit uurinud advokaadi Sergei Magnitski ja süüdistasid hoopis teda ennast kõnealuse pettuse korraldamises. Vanglas keelduti talle osutamast ravi tõsiste kõhuhädade puhul, hiljem peksti mees surnuks.
Isegi nüüd, kui juhtum on pälvinud rahvusvahelise põlastuse, keeldub Venemaa oma seisukohtadest taganemast. Selle asemel esitati Magnitskile absurdne postuumne süüdistus maksupettustes. Et Moskva keeldub tegelemast tegelike kahtlusalustega, on parimal juhul näide paadunud põikpäisusest. Kahjuks ei ole aga välistatud võimalus, et pahategijatel on kõrgete positsioonidega kaitsjaid, kes riskiksid koos nendega vahele jääda.