Putin ei toeta Medvedevi algatatud Vene Ränioru projekti

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vladimir Putin
Vladimir Putin Foto: SCANPIX

Venemaa president Vladimir Putin keeldus alla kirjutamast otsusele, mis andnuks Skolkovosse rajatavale teaduspargile eristaatuse, selle oli käivitanud eelmine president Dmitri Medvedev, kes tahtis sellest teha Vene innovatsioonipoliitika keskuse ehk Vene Ränioru, kirjutab East West Digital News.

Oktoobris oli Venemaa asepeaminister Vladislav Surkov seadnud kahtluse alla Skolkovosse kavandatud hiigelhoonete otstarbekuse.

Putin põhjendas oma otsust sellega, et Skolkovo projekt ei näita selgelt, missuguseid innovaatilisi ettevõtteid Venemaa üleüldse vajab. EWDS väidab, et Putin on siiski valmis jätkama Medvedevi algatatud innovatsioonipoliitikat, kuid ei taha anda riigi toetust suurprojektidele, nagu Skolkovo ja nanotehnoloogiakeskus Rusnano.

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) avaldas eelmisel nädalal Venemaa majanduse analüüsi, milles arvustatakse Skolkovot selle pärast, et see toimib riigi majanduselust lahus. Võrdluseks toob EBRD Hiina, millel on palju paremini õnnestunud siduda innovatsiooni ja majandust.

Skolkovo endine haldusjuht Steven Geiger nimetas Slokovot liiga laialivalguvaks. Tema sõnul ei tule sellest midagi head, kui ühte patta koondada infotehnoloogia, biotehnoloogia, energia, tuumatehnoloogia ja kosmosetehnoloogia.

Skolkovosse on investeeritud miljardeid eurosid ja sinna on koondunud üle 500 Vene ja välismaa ettevõtte.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles