N, 7.12.2023

Rongiga saabub Venemaalt aastat vahetama 7000 turisti

Kaur Paves
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Balti jaam.
Balti jaam. Foto: Raigo Pajula

Rongidega saabub aastavahetuse paiku Venemaalt Eestisse ligi 7000 turisti, kelle teenindamiseks on käiku pandud erirongid.

Suurenenud reisihuvi teenindamiseks annab Go Rail käiku pikendatud rongikoosseisud ning valmistub vastu võtma erironge Venemaalt.

Ettevõtte arendusdirektori Jolan Ševtsovi sõnul on aastavahetus reisijaterohkeim periood raudteel, kuid nõudlus on tavapärasest suurem juba alates detsembri paarist viimasest nädalast kuni jaanuari keskpaigani välja. «Reisijate teenindamiseks täiendame olemasolevaid rongikoosseise lisavagunitega, mida saab paindlikult juurde haakida vastavalt müüdud piletite arvule. Suur reisijate arv näitab, et rong on venemaalaste jaoks endiselt populaarne transpordivahend ning huvi aastavahetuse veetmiseks Eestis on jätkuvalt suur,» lausus Ševtsov.

Aasta viimastel päevadel toovad turiste Moskvast Tallinnasse ülipikad rongikaravanid. Näiteks 30. detsembril saabub Balti jaama 17-vaguniline ning 31. detsembril 14-vaguniline rongikoosseis. Tavapäevadel sõidavad Moskva rongid 7-8 vaguniga. Ka Peterburi rong sõidab tipp-päevadel välja maksimumkoosseisuga.

Kokku saabub aastavahetuse paiku Moskvast ja Peterburist rongidega Eestisse ligi 7000 turisti.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles