R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Imavere ekspordib Jaapani turule puittalasid

Erik Henno
Facebook
Comments
Pildil Imavere saeveski.
Pildil Imavere saeveski. Foto: Peeter Sirge

Kui Toftan on ainus saeveski Eestis, mis müüb Jaapani talatehastele tooret, siis Stora Ensole kuuluv Imavere talatehas on ainus, mis müüb Jaapanisse valmistoodet ehk liimpuittalasid.

Imavere talatehase tootejuhi Veiko Kobini andmeil tootsid nad eelmisel aastal umbes 60 000 kuupmeetrit talasid, millest vaid marginaalne osa tarbiti koduturul ning ülejäänu läks eksporti Jaapanisse, kirjutas aripäev.ee.

«Nagu kogu ehitusmaterjali tootmise sektoris, on majanduse jahenemise mõju tunda ka talatootmises - seda nii kogustes kui ka hindades,» ütles Kobin. «Surve hindadele algas eelmise aasta neljandas kvartalis.»

Spetsiaalselt Jaapani turule orienteeritud Imavere talatehas sai 2005. aasta mais JAS-sertifikaadi, mis andis õiguse müüa liimpuittalasid Jaapani ehitusturule. Imaverre 2005. aastal rajatud talatehas läks Stora Ensole maksma ligi 200 miljonit krooni ning tegu oli Eesti suurima investeeringuga puidu järeltöötlemisse.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles