Lihtsamat montaaži võimaldavad isegi paljud uuemad mobiiltelefonid ja ka otse youtube.com-i keskkonnas on võimalik video parajaks lõigata.
Võib-olla on aasta jooksul jäädvustatud nii mõnigi tore foto või salvestatud videolõik, millele sobiva tiitri lisamisega ongi kaart valmis. Nii lapsed kui ka loomad oma siiras armsas olemises toovad kindla peale naeratuse näole. Lisaks ajab film lastest kaardisaaja ahhetama: kas tõesti juba nii suureks kasvanud!
Video asemel võib kasutada fotosid. Selleks pakub näiteks programm iMovie kenasid üleminekuid, tuleb ainult fotod sisse tõsta, lisada pealkirjad ja muusika.
Kui aga perearhiivis pole sobivat materjali või on tahtmine videokaart värskest kraamist kokku panna, võib kasutada võtteid kenast talveilmast, sest kes meist ei ootaks valgeid jõule. Isegi kui jõuludeks on lumi ära sulanud, on talverõõmud videojõulukaardis alles. Ei sula seal lumepall lumesõjas ega lumememmes, kelgutaminegi kestab. Kui lund ei ole, aga akna taga juhtub olema linnusöögimaja, saab talvehõngulise videojõulukaardi teha tihasest pekitüki kallal.
Võimalusi, millest kaarti teha on nii palju, et siin üles lugeda neid ei jaksaks. Lugusid on vahva koos lastega välja mõelda ja siis videoks meisterdada.
Ka tehnikaid on valida omajagu. Alati ei pea videokaamera käepärast olema, piisab fotokast. Nii saab stoppkaader-tehnikas liikuma panna piparkoogid, legomeestest ja teistest mänguasjadest rääkimata. Kindlasti meeldiks väiksematele multikategelased plastiliinist välja mudida.
Kui juba mänguasjakasti kallale minna, siis videojõulukaardi tegelasteks võivad olla käpiknukud, sokinukud, näpunukud, kõiksugu nukud. Kui nukke pole võtta, võib näppudele näod pähe joonistada. Peamine, et näpud teaksid, millest jutt.