Sarnaselt Playstation3-le on ka X-BOX 360-l väga võimas «mootor» sees, seega pakub see ka mängude graafika osas väga tugevat konkurentsi ja mõningate mängude puhul on kasutajad kahevahel, kumma konsooli peal pilt tegelikult parem on. Ka X-BOX 360 omab oma veebikeskkonda, milleks on XBOX Live. Ka Xbox LIVE puhul pole meie regioon veel toetatud ja toimida tuleks samamoodi, nagu PS3 puhul: registreerimisel valida koduseks aadressiks mõni suvaline soome või inglismaa tänava aadress.
*Konsool on kohmaka disainiga
*Jahutus teeb teistega võrreldes võrdlemisi kõva lärmi
*Online mängimine on tasuline/kuumaksuline
Wii U - uuem, innovaatilisem, parem
Käib kibe võitlus teleriekraanil, kuni äkki, keset kõige põnevamat kohta, astub tuppa sisse isa ja ütleb: «Poiss, lõpeta nüüd mängimine, AK uudised hakkasid!». Võidurõõmsa näoga istutakse aga, konsooli pult käes, toas edasi, kuna konsooli pilt on nagu võluväel hüpanud teleriekraanilt puldi ekraanile ja lapse mäng jätkub, hoolimata sellest, et surmtõsine uudisteonu teleriekraanil on monotoonsel toonil oma saadet alustanud. Täpselt nii! Senikaua, kui Wii U Gamepad on konsoolist vähem, kui ca 30 m raadiuses, ei ole vahet, kas mäng kuvatakse teleriekraanile või otse puldi peal olevale, puutetundlikule ekraanile. Ja see toimib nii kõikide Wii U mängudega.
Kogu Wii U olemus keerleb ümber uudse, Wii U Gamepad mängupuldi. Liikumissensorite ja puuteekraaniga varustatud pult lisab konsoolimängudele uue dimensiooni ja võimalused. Näiteks lubab mängupuldil olev puuteekraan teleri ekraanilt kogu sõnalise ja numbrilise info puldile «ümber kolida». See tähendab, et tulistamismängudes kuulide arv relvas, mänguala kaart, tegelase taskus olevad esemed jms kuvatakse nüüd hoopis puldi ekraanile, mis jätab kogu visuaalse poole mängust teleris võimalikult puhtaks ja reaalseks.