Tema kõrval diivanil istet võtnud prouadel on aga kolmanda ringi number. «Praegu on siin juba inimesi vähem, enne oli ikka suurem trügimine ja osa inimesi on lihtsalt ilma teeninduseta ära läinud. Jube,» räägib ta.
Hommikul oli kohal 400 inimese ringis ning järjekorraautomaat asub teeninduskeskuse kõige tagumises nurgas.
Kuldnoka sõnul on raske järjekorra kiirust ennustada, sest ootamas on peamiselt vanemad inimesed, kellel kuulmisega raskusi, ja nii läheb asjaajamisega kauem.
Vestlusse sekkub pensionäriproua, kes kuulutab, et 21. detsembril tuleb maailma lõpp.
Kuldnoka sõnul ei ole elektrituru avanemisega seotut rahvale piisavalt selgitatud ja eks aetakse ka puru silma, ei taheta infot välja anda. Info jagamine on tema hinnangul jäänud liiga hilja peale.
Isegi energeetik ei taipa
«Keda siin ikka teist usaldada,» põhjendab ta Eesti Energia valikut. «Mul on see olnud ja teised on kõik uued tegijad. Eks aasta pärast vaatab uuesti,» lubab ta.
«Isegi mina ei saa nendest pakettidest aru,» tõdeb põlevkivikeemiku haridusega, nüüd tuulegeneraatoritega tegelev Martin Voll. Tema tahaks rohelist energiat ja seetõttu pole tal enda sõnul suurt valikut. Senise monopoli kõrval peaks seda küll kuuldavasti pakkuma ka Imatra ja lätlaste Elektrum, aga kus nendega lepingut teha saab, vanahärra ei tea. Tema ei ole tõre, vaid ootab rahulikult ja kannatlikult.
Kõik nii rahumeelsed ei ole. «See on täielik bardakk. Istume siin juba kaks tundi. Nüüd on vähe rahvast, aga enne ei saanud siin üldse liikuda. See ei ole normaalne, et inimesed peavad siin niimoodi piinlema,» kurjustab 85-aastane Tamara Gorbatšova. On selge, et kui valitsust saaks kukutada elektrilepingu sõlmimise järjekorras, oleks see juba tehtud.
Kristel Aava, kes oli tulnud elektrilepingut enda nimele ümber vormistama, tõdeb, et tal ei olnud valikut. Klienditeenindusest kinnitati, et lepingut saab ümber teha ainult kontoris.