Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel

Majanduskomisjon otsustas veeteede tasu planeeritavat tõusu leevendada

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Kalev Aasmäe
Copy
Eesti jäämurdja Tarmo
Eesti jäämurdja Tarmo Foto: Toomas Huik

Riigikogu majanduskomisjon otsustas oma esmaspäevasel istungil viia meresõiduohutuse seaduse muutmise eelnõusse muudatused, mis vähendavad oluliselt veeteetasu suurust, lisavad täiendavaid soodustusi ja leevendavad tasu maksmise korda võrreldes algselt valitsuse esitatud eelnõuga.

Samuti otsustas komisjon lükata seaduse jõustumise poole aasta võrra edasi. Komisjon otsustas teha täiskogule ettepaneku eelnõu teine lugemine 5. detsembril täiskogus lõpetada ning panna eelnõu lõpphääletusele 12. detsembril.

«Pingutasime, et leida kompromissi riigieelarve tasakaalu ja veeteetasude vahel, mille järsk tõus mõjuks majandussektorile halvavalt. Kuigi merendussektor ei moodusta protsentuaalselt Eesti majandusest suurt osa, sõltuvad selle sektori elujõulisusest mitmed teised majandusvaldkonnad nagu turism, laevaehitus, transiit ja mitmed muud. Me peame silmas pidama, et meie ettevõtjad ei kaotaks tasude tõusu tagajärjel konkurentsivõimet,» ütles majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas.

Majanduskomisjoni tehtud muudatuste kohaselt vähendatakse huvireise sooritavate reisilaevade veeteetasu ühikuhinda 0,2 eurolt 0,1-le eurole, 1A jääklassiga laeva ühikuhinda 0,32 eurolt 0,3-le eurole ning veeteetasude maksimaalset suurust ühe reisi kohta tankeritel 40 tuhandelt eurolt 20 tuhandele eurole ning muudel kaubalaevadel 20 tuhandelt eurolt 15 tuhandele eurole.

Eesti sadamaid vähemalt viis korda kuus külastavate regulaarreise tegevate laevade osas viiakse sisse erisus, et veeteetasu makstakse igakuiste maksetena, mis võimaldab jaotada tasu maksmist ühtlasemalt kogu kalendriaastale. Ka võimaldatakse remonti saabunud laeva eest tasuda veeteetasu vaid 50 protsenti kehtestatud tasumääradest.

Majanduskomisjon otsustas samuti lükata seaduse jõustumine 1. jaanuarilt 2013 edasi 1. juulile 2013.

Märksõnad

Tagasi üles