Vooglaid: pakkusime linnahalli eest sisuliselt ühe krooni

Gert D. Hankewitz
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Märt Vooglaid.
Märt Vooglaid. Foto: Peeter Langovits

Kunagi ise Tallinna Linnahalli krunti jahtinud Märt Vooglaiu sõnul pakkus ta linnahalli eest sisuliselt ühe krooni, kuna väärt on maa selle kõrval, mitte hall ise.


«Ega see kontserdihall seal kasumit tooda. Mingit šanssi, et erainvestor sealt teenida suudaks, pole,» sõnas Vooglaid. Ta märkis, et kuigi tema firma Manutent tegi linnale neli aastat tagasi 150 miljoni kroonise pakkumise, oli linnahalli osa sellest üks kroon. «Hind moodustus sisuliselt kõrvalmaadest. Sestap kiidangi linna, kui leidis investori, kes selle ülipikaks veninud probleemi ära lahendab,» lisas ta.

Vooglaid märkis, et pole enam linnahallist huvitatud, kuna see vajab nii suuri investeeringuid, mida suudab pakkuda vaid väga suure omakapitaliga firma. «Kohalikud pangad meelsasti seda projekti ei rahasta,» sõnas ta.

Küsimusele, miks ärimehel endal omal ajal projekt katki jäi, vastas Vooglaid, et muinsuskaitse murdis lubadust ega lasknud lammutada nii palju, kui algselt kokkulepe oli.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles