150–180 euroga saab aga oma võsukesele ja tema sõpradele korraldada eriseansi Artise kinos. Kino turundusjuht Helen Villmann ütleb, et sünnipäev kinos näeb enamasti välja nii, et alguses vaadatakse koos mõnda toredat filmi ja pärast süüakse kohvikus torti. Võib vaadata mõnd filmi kinokavast või korraldada eriseansi ainult oma seltskonnale, vastavalt lapse vanusele ja soovidele. «Kogemuste põhjal võin öelda, et sünnipäevi hakatakse kinos pidama alates neljandast eluaastast,» ütleb Villmann.
Külli Kroon MTÜst Karnaaks Õpituba on sisustanud paljude laste sünnipäevi, õpetades neid ehteid valmistama. «10–15-aastased pole enam mängutubadest huvitatud, kuid kõrvarõngastest ollakse selles vanuses alati huvitatud,» räägib ta. «Nii mõnelgi tüdrukul on oma kätega valminud ehtest saanud märgilise tähendusega lemmikaksessuaar. Poisid meisterdavad ehteid emadele, õdedele ja vanaemadele.»
Õpituba saab korraldada kus iganes – kodus, kontoris või kasvõi kohvikus.
Aga kas tänapäeval üldse peetakse ka koduseid sünnipäevi? «Tundub, et kodused sünnipäevad on kadunud,» ütleb Margit Suhhostavets. «Ma ei mäletagi, millal minu laps käis kellelgi kodus sünnipäeval. Mugav on pidutseda kodust eemal, ei pea pärast koristama. Varem telliti ka koju tegelasi, kuid viimasel ajal enam mitte.»
Ülle Laasma on pidanud aga kõik oma hiljuti 4-aastaseks saanud tütre sünnipäevad kodus ning lubab traditsiooni jätkata seni, kuni vähegi võimalik.
Tõsi, sel aastal soovinud tütar juba, et sünnipäeva peetaks kuskil mängutoas. «Minu meelest on mängutuba nii tavaline,» räägib Laasma. «Kodus on sellepärast hea, et saab teha ise kõik toidud ning külla kutsuda tõesti vaid parimad sõbrad.»
Laasma ütleb, et koduse sünnipäeva ettevalmistamine on päris suur töö, sest toidu teeb ta ise. Ta sõnab, et pole küll koduse sünnipäeva maksumust kokku löönud, kuid arvatavasti on see mängutoas toimuvast peost soodsam.