EASi nõukogu kavatseb Ülari Alametsa juhatusest tagasi kutsuda

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ülari Alamets
Ülari Alamets Foto: Peeter Langovits

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu esimees Cinzia Siig kutsus järgmise nädala teisipäevaks kokku nõukogu erakorralise koosoleku, mille päevakorras on EASi juhatuse esimehe Ülari Alametsa tagasikutsumine juhatuse liikme kohalt ning temaga ametilepingu lõpetamine seoses usalduse kaotusega.

EASi nõukogu on korduvalt käsitlenud probleemi seoses võimaliku ebaseadusliku riigiabi jagamise praktikaga. EASi kontrollid selgitasid välja 58 projekti mahus 8,5 miljonit eurot, mille osas on tuvastatud riigiabi reeglite rikkumise kahtlus, teatas Siig BNSile.

Cinzia Siigi sõnul ei reageerinud Ülari Alamets EASi juhina probleemile adekvaatselt. «Olen juba rõhutanud, et probleemist teadasaamisest kuni ebaseadusliku riigiabi andmise praktika korrigeerimiseni kulus ebamõistlikult palju aega. Samuti ei teavitatud probleemist koheselt nõukogu ning nüüd peavad nõukogu ja EAS tegelema tagantjärele probleemide lahendamisega,» märkis ta.

Seoses kuhjunud probleemidega tegi EASi nõukogu esimees Ülari Alametsale ettepaneku võtta vastutus ja astuda tagasi juhatuse liikme kohalt, millest Alamets keeldus. Seetõttu koguneb EASi nõukogu 13. novembril erakorralisele koosolekule, et Ülari Alamets juhatuse liikme kohalt tagasi kutsuda.

EASilt kogusummas 8,5 miljonit eurot toetust saanud 58 ettevõttest peab suurem osa saadud summa tagasi maksma, kuna raha jagamisel rikuti elementaarset toetuse jagamise nõuet. Sihtasutuse eksimus raha jagamisel tuli avalikuks mullu septembris, mil Euroopa Komisjon esitas selle kohta vastava auditi. Riigiabi põhimõtte alustõde ütleb, et ettevõte ei tohi olla alustanud tööd, ostnud näiteks seadmeid, enne abitaotluse esitamist. Seda alustõde oli selleks hetkeks aastaid eiratud.

EASi juhatuse liige Krõõt Kilvet on öelnud, et viga rahajagamisel tekkis Euroopa Komisjoni määruse valesti eesti keelde tõlkimisest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles