Kohus leidis, et leivatööstuse juhid teadvustavad ka ise, et firma maksejõuetus on käes, mitte tulevikus tõenäoliselt tekkiv. Ühtlasi ei suutnud firma juhatus selgitada, kuidas oleksid ettevõtte makseraskused saneerimisega ületatavad. Kohus võttis otsuse langetamisel arvesse ka selle, et umbes pool aastat tagasi esitas Pere AS ise pankrotiavalduse.
Neid, kel on harjumus poeletilt Pere kaubamärki kandvat kaupa haarata, Kilgi firma pankrot palju ei mõjuta. Nagu öeldud, on leivatootmine antud lepinguga kolmandale firmale, mis jätkab tegevust vaatamata pankrotile ning tulevikus võimalikule omanikevahetusele. Seda kinnitas eile Postimehele leivatootmisega seotud kunagine juhatuse liige Kristjan Oolo.
Kilgi firmadest on nüüd veel pankrotistumisejärjekorda ootamas Transcom Grupp, mille edukaimaks varaks võib lugeda Pärnu Sadamat.
Transcomi pankrotti nõuab samuti Saksa Unicredit loo alguses mainitud põhjusel. Ettevõtet esindav vandeadvokaat Ramon Rask on öelnud, et äriühingu ajutise pankrotihalduri aruande kohaselt on sel varasid 15,2 miljoni ja kohustusi 7,2 miljoni euro eest. Advokaadi enda andmetel on ettevõtte tegelik vara maht 31,5 miljonit eurot, mis tähendab, et firma on enam kui maksejõuline.
Samas ei tähenda see, et firma kavatseks Unicreditile võla ära maksta. Nimelt on ettevõte vaidlustanud garantiikirja olemasolu, mille alusel sakslased võlga nõuavad.
Transcomi asi pidanuks olema kohtus juba ammu, kuid kuna ajutine haldur esitas aruande ettevõtte tegevuse kohta vaid mõni tund enne istungi algust, ei jõudnud kohus sellega tutvuda ning määras järgmise istungi ajaks 4. detsembri.
• Lõuna Toiduainetööstuse AS, endise nimega Pere AS (tütarfirmad LT Pagar OÜ, Lihameister OÜ, Leivaeksport OÜ, Pere Restoranid AS, Pere Holding OÜ, Werol Tehased AS). Pere Restoranid haldas Pärnu kuursaali, Tartu Püssirohukeldrit ja Zum-Zumi