Advokaat: Rein Kilgi valdusfirma varad katavad nõudeid kahekordselt

Rein Kilk. FOTO: Peeter Langovits.

Rein Kilgile kuuluval OÜ-l Transcom Grupp on ajutise pankrotihalduri esitatud aruande järgi varasid 15,2 miljoni euro ulatuses ning kohustusi 7,2 miljoni euro ulatuses, ütles BNS-ile ettevõtet pankrotimenetluses esindav vandeadvokaat Ramon Rask.

Rask ütles, et Transcom Grupp on maksejõuline ning seda näitas tema sõnul ka ettevõtte ajutise halduri Karin Antsovi kohtule esitatud aruanne. Ajutise halduri aruanne on Raski sõnul «küllaltki konservatiivne» ja Transcom Grupp OÜ andmetel on ettevõtte tegelik varade maht 31,5 miljonit eurot.

Halduri aruanne võtab arvesse ka Unicredit Bank AG esitatud nõude, mille puhul on Raski sõnul vaidlustatud garantiikirja olemasolu.

Reedel pidanuks Tartu maakohus arutama Unicredit Bank AG avaldust Transcom Grupi pankroti väljakuulutamiseks. Raski sõnul esitas aga ajutine haldur aruande ettevõtte tegevuse kohta vaid mõni tund enne kohtuistungi toimumist, kohus ei jõudnud aruandega tutvuda ning määras järgmise istungi toimumise ajaks 4. detsembri.

Rein Kilk oli äriregistri andmeil Transcom Grupi ainus juhatuse liige mullu 14. septembrist tänavu 1. märtsini. Märtsist saati on ettevõtte ainus juhatuse liige Kaido Groos.

Maksu- ja tolliameti andmetel ei ole alates selle aasta 27. jaanuarist Transcom Grupp OÜ enam käibemaksukohustuslane.

Transcom Grupp OÜ teenis tunamulluse aastaaruande järgi puhaskasumit 42,9 miljonit krooni, mida oli 37 protsenti vähem kui 2009. aastal. Pikaajalisi pangalaene oli kontsernil aruande järgi 2010. aasta lõpul 109,2 miljonit krooni, millest mullu tulnuks tagasi maksta 89,7 miljonit krooni ja järgneva nelja aasta jooksul 19,5 miljonit krooni.

Kontserni ärikasum langes 2009. aasta 13,9 miljonilt 11,8 miljonile kroonile 2010. aastal. Kontserni varade koguväärtus oli 2010. aasta lõpul aruande järgi 728 miljonit krooni ja omakapital 502 miljonit krooni. Konsolideeritud müügitulu oli 123 miljonit krooni, kasvades 2009. aastaga võrreldes pea kaks korda.

Transcom Grupile kuulub täielikult Transcom AS, millele omakorda kuuluvad täielikult AS Tartu Sadam, Transcom Vara AS, Sadamahalduse OÜ, Zelluloosi Kinnisvara OÜ ja AS Sakala Saeveski.

Transcom AS-ile kuuluvad veel 50-protsendiline osalus Pärnu Sadamas, 33-protsendiline osalus AS-is Kihnu Veeteed ja 50-protsendiline osalus OÜ-s Pärnu Stividorid.

Veebruaris alustas Lõuna ringkonnaprokuratuur kriminaalmenetlust Rein  Kilgile kuuluva Werol Tehaste tegevuse suhtes. Uurimise algatamiseks esitas avalduse Kevili põllumajandusühistu, kelle sõnul ei saanud ettevõte Werolilt kätte rapsi pressimise järel tekkivat rapsikooki väärtuses 320 000 eurot. Ajal, mil väidetav vargus toime pandi, oli firma juhatuses kaks liiget, Meelis Virro ja Rein Kilk isiklikult.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Kristina Kostina sõnul käib Werol Tehaste kriminaaluurimise osas praegu kohtueelne menetlus.

Tagasi üles
Back