E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Korteriühistud tahavad elektrit ühiselt osta

Kaur Paves
Facebook Twitter
Comments
Uhke lumemütsi saanud elektrikapp Tallinnas.
Uhke lumemütsi saanud elektrikapp Tallinnas. Foto: Raigo Pajula

Korteriühistud üle Eesti tunnevad ühistute liidu kavandatud elektri ühisostu vastu suurt huvi, kinnitas liidu juhatuse liige Urmas Mardi.

«Initsiatiiiv ja idee ühisostu tegemiseks tuli just ühistutelt,» rääkis Mardi.

«Meie soov on leida ühistutele usaldusväärne koostööpartner, kes avatud elektrituru tingimustes müüks ühistutele elektrit parima hinnaga,» rääkis Mardi. «Tarbija jaoks on see võimalus osta elektrit hea hinnaga, kuid kindlasti pole ühisostuga saavutatav hind ühegi tarbija jaoks kohustuslik.»

«Ühiselt elektrit ostes saame mõjutada elektri müüjat pakkuma ühisostus osalejatele paremat hinda, mis tuleneb ühisostus osalejate arvust ja tarbimismahust. Suurte tarbimismahtudega on võimalik saada soodsamat, näiteks «suurkliendi paketi» hinda,»lisas Mardi.

Korteriühistute liit koostöös MTÜ Riigihangete Keskusega viib läbi elektrienergia ühisostu, mille tulemusena selgitatakse välja pädevad elektrimüüjad ning nende kõigiga sõlmitakse raamleping. Raamlepingus on välja toodud elektrienergia ostu tingimused ja pakutud parim hind, mida saavad kõik ühisostus osalenud korteriühistud ja nende liikmed kasutada.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles