T, 5.12.2023

Kõige enam tõid rekordilised annetajad toidupanka makarone

Liis Velsker
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Makaronid
Makaronid Foto: Kalev Lilleorg / Õhtuleht

Kõige enam annetasid möödunud nädalavahetusel tuhanded inimesed Toidupanka rekordilise 18 547 ühiku toidukauba hulgas makarone.

Kõige heldemalt annetasid Eesti vaesuses elavatele peredele toitu Järvamaa inimesed.

«See on seni parim tulemus ja suurim kogus toidukaupa, mis meil seni toidukogumispäevade ajal ühe nädalavahetuse jooksul on õnnestunud koguda,» rõõmustab Eesti Toidupanga juht Piet Boerefijn. «Ühe osalenud poe kohta teeb see 1427 ühikut ning see on uus rekord. On näha, et inimesed tõesti soovivad toidupanka aidata ja me oleme väga tänulikud selle abi ning usalduse eest.»

Kaubagruppide lõikes pandi toidupanga kogumiskärudesse traditsiooniliselt aga kõige enam makarone. Samuti annetati lahkelt erinevaid konserve ja purgisuppe, maiustusi ning erinevaid kuivaineid, näiteks kaerahelbed ja jahu.

Kampaanias osalesid kaheksa Prisma Peremarketi kauplust Tallinnas, Tartus ja Narvas ning samuti Paide Maksimarket, Türi Konsum, Viljandi Turu Konsum, Viljandi Maksimarket ja Haapsalu Selver. Tallinna viies Prisma kaupluses annetati ühtekokku üle 8420 ühiku toidukaupa.

«Meie selle sügise suureks üllatajaks on olnud aga septembris tegevust alustanud Järvamaa Toidupank – Paide ja Türi inimesed annetasid nädalavahetusel kokku 2369 ühikut toitu ja see on väikelinnade kohta päris uskumatu,» kommenteerib tulemusi toidupanga lao koordinaator Ines Jakobson. «Üle 2000 ühiku koguti kaupa ka Tartus ja Narvas.»

Eesti Toidupank aitab vaesusprobleemi leevendada, jagades abivajajatele kaubandusest ja tootmisest saadud peagi realiseerimistähtaja ületavate toodete näol toiduabi. Tänaseks on Eestis kokku 10 toidupanka, mille kaudu edastatakse vabatahtlike abiga regulaarselt toitu allpool vaesuspiiri elavatele inimestele. Iga nädal jõuab toiduabi enam kui 1330 pereni.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles