Arengufondi nõukogu etteotsa asus Alar Karis

Merike Teder
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Alar Karis
Alar Karis Foto: Peeter Langovits / Postimees

Eesti Arengufondi nõukogu valis korralisel koosolekul uueks esimeheks Alar Karise.

Viimased kolm aastat nõukogu tööd juhtinud Raivo Vare põhjendas ametist loobumist uue etapiga fondi tegevuses. «Minu jaoks sai kevadel üks periood läbi - järgmiseks viieks aastaks sai valitud uus juhatuse esimees ning paras aeg on ka nõukogu töö juhtimises ohjad üle anda,» selgitas Vare.

Karise sõnul on fondil töös mitu uut ambitsioonikat projekti. «Arengufondi tegevuse peamiseks mõõdupuuks peab olema kaasaegse Eesti ettevõtluse aktiivsus, edukus ja rahvusvaheline läbilöögivõime,» kommenteeris Karis, kelle kinnitusel on investeerimistegevuse ja seireprojektide kõrval fondi lähiaastate suurimaks väljakutseks ettevõtlikkuse arendamiseks mõeldud laialdase nii-öelda äratuskoolituste kava välja töötamine ja ellu viimine.

Tartu Ülikooli professor Alar Karis on olnud Arengufondi nõukogu liige alates 2007. aastast. Karis on Rektorite Nõukogu juhatuse esimees, aastatel 2003-2007 oli ta Eesti Maaülikooli ning aastatel 2007-2012 Tartu Ülikooli rektor.

Lisaks Karisele ja Varele kuuluvad Arengufondi nõukogusse Mart Einasto, Kaja Kallas, Andres Keevallik, Jürgen Ligi, Jaan Männik, Juhan Parts ja Urmas Reinsalu, fondi nõukogu liikmed kinnitab ametisse Riigikogu.

Eesti Arengufond on riigikogu poolt ellu kutsutud mõttekeskus ja riskikapitalifond, mille eesmärk on kasvatada ettevõtlikkust Eestis ning investeerida rahvusvahelisele turule suunatud innovaatilistesse Eesti ettevõtetesse.

Tagasi üles